Camiamızın Değerli Üyeleri

Federasyonumuzun 4. Olağan Genel Kurulu 6 Kasım 2016 tarihinde Ankara Başkent Öğretmen Evin de yapıldı.
Toplam 226 delegenin katıldığı seçimli Genel Kurul da Yusuf BİLTEKİN arkadaşımız ile girdiğimiz, demokratik yarışta Genel Kurul katılımcılarının taktiriyle, Federasyonumuzun yönetim görevini 2020 Kasımına kadar üstlenmiş bulunmaktayız.
Seçim sürecini demokratik değerler içerisinde ve seviyeli bir şekilde geçmesine katkı koyan tüm dağ gönüllülerine teşekkür ederim.
Mensubu olmaktan gurur duyduğum dağcılığımızın en üst yönetim kademesine beni ve ekibimi layık gören camiamızın değerli üyelerine şükranlarımı sunarım.
Değerli dostlar, görev üstlendiğimiz süreçte ana hedefimiz Federasyonumuzu ve sporumuzu dünya dağcılığında hak ettiği yere bir aile birlikteliği, sorumluluğu ve paylaşımıyla taşımak olacaktır. Bu birliktelikle oluşacak enerjimizi dünyadaki yenilikleri takip etmeye ve uygulamaya, yazılı eserler üretmeye, ulusal ve uluslararası yarışmalar ve tırmanışlar düzenlemeye harcayacağız.
Değişik bölgelerden temsilcilerle oluşturduğumuz Yönetim Kurulu ile tüm camianın sesini dinlemeye, onların ihtiyaçları ve hedefleri doğrultusunda projelerle destek olmaya, federasyonumuzun sporcusu, antrenörü, hakemi, mihmandarı, kulübü, il temsilcileri ve alt kurulları ile bire bir ve aktif çalışmalarla, biz olarak ”Üreten Yenilikçi bir Federasyon” için çalışmaya hazırız ve başaracağımıza inanıyoruz”.
Yolumuz açık olsun.
Doç. Dr. Ersan BAŞAR
Türkiye Dağcılık Federasyonu Başkanı