Ata’ya saygı yürüyüşü ve tırmanışı İzmir’de görkemli bir törenle yapıldı.

Atatürk Haftası nedeniyle her yıl İzmir’de gerçekleştirilen Ata’ya Saygı yürüyüşü ve tırmanışı TDF İzmir İl Temsilciliği tarafından 13 Kasım 2016 Pazar günü Bornova meydanında yapıldı. Bornova Belediyesinin ev sahipliğini üstlendiği etkinlikte: saat 09:05 te saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın söylenmesinden sonra,Türkiye Dağcılık Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Sn Ertuğrul TUGAY ve Bornova Belediye Başkanı Sn Olgun ATİLA Anma törenine katılan dağcılara hitaben birer konuşma yaptılar.
Bornova Belediye Başkanı Olgun ATİLA, Sn Ertuğrul TUGAY’a, İl Temsilcisi Bayram Ali ALTUĞ’a Tertip Komitesi üyeleri Mustafa ERBİL ve Siyami ÇETİN ile törene katılan Dağcılık Spor Kulüplerine birer belge sundu. Tören sonrası önceden belirlenen 8 farklı parkurda birçok kulüp Nif ve Mahmut Dağının zirvesini tercih ederken bazı kulüpler Homeros vadisinden Karagöl’e Ataya Saygı yürüyüşünü gerçekleştirdiler.
İzmir İl Temsilciliği tarafından yürüyüşe 27 Dağcılık kulübünden 1387 sporcunun katıldığı faaliyette organize eden İl temsilcimize ve katılım sağlayan kulüplerimize teşekkür ederiz.